Czym jest

 


 


Engbook jest platformą e-learningową, która powstała z myślą o wszystkich uczących się języka angielskiego w Internecie.

Dlaczego właśnie "engbook"?

Engbook jest skrótem od słów "English - angielski" i "Book - książka". Po raz pierwszy w Internecie opublikowane zostały całe książki z ćwiczeniami z języka angielskiego.

Engbook z założenia jest e-biblioteką, w której będzie można znaleźć kompletne repetytoria gramatyczno-leksykalne, podręczniki i testy z języka angielskiego. 

Kto jest autorem książek?
Autorami książek są nauczyciele języka angielskiego, ludzie, którzy mają długoletnie doświadczenie w nauczaniu tego przedmiotu. Wiele ćwiczeń jest dosyłanych przez internautów, ludzi, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.
Jaka jest struktura strony?

Jeśli chcesz od razu przejść do rozwiązywania ćwiczeń, kliknij na okładkę książki, która cię interesuje. Następnie wybierz rozdział, który chcesz przerobić i kliknij na ćwiczenie, jakie chcesz rozwiązać.

 

Możesz także spojrzeć, co ciekawego zostało opublikowane w naszych serwisach. Serwisy to zeszyty z ćwiczeniami powtórkowymi. Zeszyty te są aktualizowane co tydzień. Planujemy serwisy na różnych poziomach.

 

Zapraszamy jednak do uprzedniej rejestracji. Klikając "zarejestruj" u góry głównej strony po prawej, przejdziesz to super krótkiego formularza rejestracyjnego.

Co mi daje rejestracja?
Rejestrując się otrzymujesz dostęp do Indywidualnego Panelu Użytkownika (IPU). Od momentu rejestracji, każde twoje ćwiczenie, każda książka z którą pracujesz, każde słówko, każdy słowniczek, jest zapamiętywany przez nasz system. W ten sposób możesz w każdej chwili wrócić do nauki z naszymi materiałami i kontynuować od miejsca, gdzie skończyłeś ostatnim razem.
Czym są 'Moje słówka'?

"Moje słówka" to lista Twoich indywidualnych słówek. Wybierasz je sam.

  
Jeżeli do rozwiązywanego przez ciebie rozdziału został dołączony słowniczek, możesz wybrać słówka, których chcesz się zacząć uczyć. Wystarczy kliknąć znak "+" po lewej stronie słówka.

 

Od tego momentu system automatycznie wyznacza plan powtórek dla tego słówka.

Jak powtarzać nauczone słówka?

Musisz się najpierw zalogować. Kliknij "Moje słówka" lub "Moje statystyki" a następnie kliknij "Masz dzisiaj do powtórzenia x słówek - test".

   

Jeżeli miałeś przerwę w procesie nauki i masz jakieś zaległe słówka

kliknij: Zaległych powtórek z porzednich dni: x 

Czym są 'Moje książki' i 'Moje ćwiczenia'?

"Moje książki" i "Moje ćwiczenia" to miejsce, gdzie szybko przejrzysz ostatnio przerabiane książki i ćwiczenia. Szybko sprawdzisz statystykę każdej książki, ile zrobiłeś/-aś ćwiczeń, jaki miałeś / -aś średni wynik i kiedy z nią ostatnio pracowałeś/-aś.

"Moje ćwiczenia" to spis wszystkich przerabianych ćwiczeń. Można je posortować wg. daty, książki w której się znajdują i co najważniejsze wg. wyniku. Dzięki temu można łatwo znaleźć te ćwiczenia, które nam poszły słabo i rozwiązać je ponownie.

Czy rozwiązywanie ćwiczeń jest płatne?

 

Nie!

Korzystanie z ćwiczeń publikowanych w książkach jest darmowe.

Jeżeli jednak użytkownik, chce by strona zapamiętała, które ćwiczenia wykonywał, z jakich książek korzystał i jakie były wyniki ćwiczeń to musi się zarejestrować.

Rejestracja i korzystanie z serwisu jest bezpłatne!

Czy muszę wpisywać słówka do moich słówek?
Możesz dodawać słówka do swoich słówek poprzez wpisanie angielskiej formy i jej polskiego tłumaczenia lub można skorzystać z gotowych już słowniczków. Są one najczęściej publikowane wraz z książkami. Sprawdź, czy w książce z którą pracujesz znajdują się słowniczki. Otwórz jeden z nich i kliknij "+" by dodać interesujące cię słówka.